Dom – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2100
Dom - na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Dom - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Nie da się ukryć, ale są pewne elementy domu, na które warto jest zwrócić uwagę podczas kupna. Dlatego też dziś przedstawimy ci – na co warto jest zwrócić uwagę podczas zakupu twojego wymarzonego domu!

Schody – sprawdź ich stan!

Jeśli jest to klatka schodowa, sprawdź, czy wysokość i szerokość stopni odpowiadają twoim wymaganiom. Dodatkowo warto też przejść się po nich kilka razy, aby sprawdzić czy mocno nie skrzypią – jeśli położone są na nich panele. Dodatkowo włożenie niewielkiego ostrza pod panele może pomóc ci ocenić, czy na pewno są one w dobrym stanie – i czy nie będą wymagały one renowacji w najbliższym czasie.

Sprawdź dach!

Konstrukcja powinna być mocna i odpowiednio ze sobą połączona. Równie ważnym aspektem jest pokrycie dachu. Jeśli możesz – to zwróć uwagę na wszystkie warstwy. Aby uniknąć uszkodzenia konstrukcji dachu i nieszczelności, należy zwrócić szczególną uwagę na uszczelnienie rur drenażowych i spustowych w celu skutecznego odwodnienia dachu – w końcu stojąca woda może poważnie uszkodzić Twój przyszły dom.

Fundamenty – to ważne!

Prawidłowa konstrukcja zaczyna się od fundamentu, dlatego fundament jest tak ważny dla ogólnej konstrukcji Twojego domu. Jeśli Twój przyszły dom znajduje się na mokrym gruncie, powinieneś również rozważyć zainstalowanie rury, która odprowadzi nadmiar wody z tego obszaru, bo może to poważnie uszkodzić fundament. Zwykle wiele osób nie zastanawia się nawet nad tym, czy warto jest sprawdzać fundament, ale to zwykle za jego pomocą można uzyskać najwięcej pola do negocjacji, oraz zejścia z ceny. Pamiętaj jednak o tym, aby zbytnio nie przesadzić, bo może to pozbawić cię szans na kupno twojego wymarzonego domu.

Spytaj się – co zostaje na miejscu

Rzeczy takie jak dywany, dywaniki czy zasłony zazwyczaj zostają, chociaż nie zawsze. Warto jest uzgodnić ze sprzedającym – jakie elementy zostawi – a które weźmie. Z drugiej strony jeśli masz już swój projekt oraz chcesz wymodelować wnętrze po swojemu, najlepiej jest wtedy poprosić go o zabranie wszystkiego. To będzie najlepsze rozwiązanie, ponieważ wtedy nie będziesz musiał niczego wyrzucać, ani nie będziesz zmuszony do wezwania ekipy sprzątającej – a to też są koszty.

Źródło : https://szyszkifiszki.pl/

5/5 - (10)