Jak tanim kosztem odświeżyć swój pokój? Ekstremalne metamorfozy za grosze.

1982

Remont mieszkania to rutynowa czynność powtarzana co jakiś czas. Jak często? To w głównej mierze zależy od człowieka i tego ile przeznacza na takie sprawy pieniędzy. Uśredniając, można powiedzieć, że remont wypada co kilka lat. Remont może przybierać różną postać, od najprostszych, jak malowanie ścian, po kompleksową metamorfozę pokoju, po której wygląda w nim całkowicie inaczej niż przed remontem. Jak zrobić remont aby nie wydać za dużo, a w tym samym czasie cieszyć się z nowego, lepszego wyglądu mieszkania? Poniżej staramy się odpowiedzieć na te pytanie.

Pierwszy krok do metamorfozy.

Wszystko co planujesz zrobić powinno być poprzedzone dogłębną analizą. To pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych i nieprzemyślanych wydatków, dodatkowo pozwoli wprowadzić jak najbardziej przemyślane zmiany. Zacznij od pomysłu – zastanów się co chcesz zmienić i zaplanuj prace które musisz wykonać. Jeśli wiesz już dokładnie co będziesz przerabiał powinieneś oszacować ile to będzie kosztować. Decydując się na lekką ingerencję w wygląd mieszkania, jak malowanie ścian, zapłacisz oczywiście mniej niż decydująć się na kompletne przerobienie pokoju – malowanie i zmianę mebli. 

Wycieczka do sklepu.

Jeśli wiesz czego będziesz potrzebował pora wybrać się do sklepu. Osobiście preferuje robienie “researchu” samemu, przykładowo czytając materiały o tematyce domu ,  ponieważ pozwoli to uniknąć ewentualnego wpadnięcia w marketingową pułapkę sprzedawców – czasami możemy kupić coś co po prostu miało zostać sprzedane, niekoniecznie najlepsze dla nas. Jeśli jednak z jakichś powodów nie masz zamiaru orientować się samemu co najlepiej będzie kupić, lub zwyczajnie czujesz, że przerasta to twoje kompetencje, powinieneś zdecydować się na pomoc ze strony pracownika sklepu budowlanego. Z małymi wyjątkami, powinni oni pomóc Ci w doborze odpowiednich materiałów i narzędzi, tak abyś mógł wykonać remont jak najlepiej. 

O czym musisz pamiętać podejmując się samodzielnych prac remontowych.

Ten akapit zdecydowanie przeznaczony jest dla osób niezwiązanych z wykończeniówką, fachowcy te wszystkie zasady mają w małym paluszku. Nie spiesz się i podchodź do wszystkiego co robisz z głową. Najważniejsze jest bezpieczeństwo pracy, oraz to, aby finalny efekt był zadowalający. Jeśli coś przekracza twoje umiejętności szukaj pomocy w internecie i znajomych osób znających się na temacie. Jeśli uda Ci się zrobić wszystko samemu, gratulacje – możesz nazywać się majsterkowiczem!

5/5 - (7)