Dekoracje ogrodowe – jak sprawić, by ogród był jeszcze piękniejszy

3195

Posiadając ogród, troszczymy się o jego piękny wygląd. Pielęgnujemy kwiaty, podlewamy je, pilnujemy pór sadzenia poszczególnych roślin. Jednak jeśli mimo starannie przyciętego trawnika i wyhodowania najbardziej bujnych kwiatów w sąsiedztwie masz poczucie, że czegoś tu brakuje – poszukaj dekoracji, które zapewnią ogrodowi niepowtarzalny wygląd. Odpowiednio dobrane ozdoby dopełnią aranżację i stworzą klimat, który zachęci do spędzania czasu w przydomowej przestrzeni. Spośród wielu opcji na pewno wybierzesz tę, która przypadnie Ci do gustu.

Figurki, fontanny, nietypowe donice

Świetną propozycją dla wielbicieli ogrodów jest umieszczenie w nim elementów, które naturalnie wkomponują się w krajobraz. Z tego względu zamiast klasycznych doniczek wybierzmy te, które cechują się niecodziennymi kształtami lub ciekawym wzorem. Dzięki nim nasze ulubione rośliny będą prezentowały się jeszcze piękniej i z pewnością przyciągną wiele spojrzeń. Na rynku dostępna jest także ogromna ilość ogrodowych figurek. Do dyspozycji mamy tu ozdoby z kamienia, drewna, cementu, betonu i wielu innych materiałów. Z pewnością znajdziesz wśród nich coś dla siebie. A może fontanna dobrana pod styl, w jakim ogród został zaprojektowany? Lub ciekawe poidełko dla ptaków, które oprócz bycia ozdobą przyciągnie małych, śpiewających gości? Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Oświetlenie ogrodowe

To element niepozorny za dnia, lecz tworzący niepowtarzalny klimat w nocy. Możemy spędzić miły, letni wieczór w otoczeniu uroczych lampionów, girland, lampek czy latarenek. Mamy do dyspozycji wiele ozdób czerpiących energię ze słońca. Jak rozplanować oświetlenie w ogrodzie? Możemy zdecydować się na małe światełka ustawione w ciekawy sposób na trawniku, zawiesić nad stołem kule przypominające chińskie lampiony lub udekorować ulubione drzewo lampkami. A może wszystko naraz? Ograniczeniem w tej kwestii jest tylko Twoja wyobraźnia.

Podsumowanie

Jak widzisz, dekoracje ogrodowe poza posiadaniem walorów estetycznych są również często funkcjonalne. Niezależnie od tego, na jakie ozdoby się zdecydujesz – pamiętaj, że najważniejsza jest Twoja satysfakcja z efektu końcowego. Do jednych ogrodów będą pasowały ozdoby bardziej subtelne, a do innych wyróżniające się. Pewne jest natomiast, że dekoracje pozwalają nadać przestrzeni indywidualny rys i są odzwierciedleniem gustu właściciela ogrodu – nie bój się eksperymentować!

5/5 - (20)