Dodatki, które odmienią Twoje mieszkanie

2728

Wraz z wiosennymi porządkami przychodzi pora na zmiany. Pozbywanie się niechcianych, zakurzonych po zimie dekoracji stwarza nam przestrzeń dla wprowadzenia nowej energii. Zabawa kolorem, kształtem czy przeorganizowanie przestrzeni i stworzenie jej na nowo wymaga od nas kreatywności i innego spojrzenia na nasz dom. Często zaledwie kosmetyczne poprawki wystarczą żeby stare stało się nowym. Z odrobiną wyobraźni dom czy mieszkanie może znowu stać się atrakcyjnym i modnym wnętrzem. 

Wiosenna świeżość – życie, kolor i nowe trendy

Rok 2021 wprowadza modę na naturę. Poszukiwanie spokoju i równowagi w związku z otaczającym nas chaosem ma przynieść ukojenie a nasz dom zmienić w oazę spokoju i bezpieczną przystań. Kolory proponowane w tym sezonie nawiązują do przyrody. Delikatne szarości, beże, błękity oraz zielenie mają nawiązywać do kolorów ziemi, drzew, nieba – natury. Nawiązaniem do cieplejszych i bardziej intensywnych barw mogą być ocieplające nasze wnętrza kolory słońca – ciepła żółcień lub intensywny pomarańcz.

Inspiracje z natury

Wybierając materiały do dekoracji naszej domowej przestrzeni inspiracje również powinniśmy czerpać z natury. Drewno, kamień, bambus czy wiklina będą jak najbardziej odpowiednie. Ponadczasowym sposobem na dekoracje, które zawsze nie tylko odmienią ale z całą pewnością upiększą nasz dom są rośliny. Zarówno te doniczkowe jak i świeżo ścięte do wazonu kwiaty wprowadzą do naszego domowego azylu dobry nastrój i ukojenie.

Dodatki małe i duże na każdą kieszeń

Odświeżyć swoje mieszkanie lub dom można na wiele sposobów. Może to być zmiana kolorów ścian, kupno obrazu, który podkreśli charakter wnętrza albo kilka małych drobiazgów, które pozwolą na nowo cieszyć się z przebywania w naszym M. Nowe ramki na zdjęcia, świeczniki lub świece, nowe oświetlenie, wazon lub zmiana zasłon czy dekoracyjnych poduszek. W zależności od budżetu i naszych aktualnych potrzeb możemy sprawić żeby nasz dom na nowo stał się powodem do dumy. 

5/5 - (4)