Nowoczesny przedpokój

1523

Pierwsze co widzimy, gdy przychodzimy do kogoś w odwiedziny to przedpokój. Jest to swego rodzaju wizytówka. Nowoczesny przedpokój możemy zaaranżować w każdym typie lokali. Jego nowoczesna przestrzeń ułatwi nam korzystanie z domu i sprawi dobre wrażenie na naszych gościach. Warto dokładnie przemyśleć jakie meble i dodatki w nim widzimy. Zdecydujmy się na świetlenie, które ułatwi nam korzystanie z pojemnych szaf oraz maksymalnie wykorzystajmy przestrzeń tego małego pomieszczenia. Z pomocą portalu https://safe-house.com.pl podpowiemy wam, jak zacząć organizować przestrzeń, aby maksymalnie wykorzystać przedpokój.

Pierwsze wrażenie

Jeśli nasi goście, pierwsze co widzą, to ciemne, zagracone pomieszczenie, będą nas postrzegać w podobnym tonie. Warto więc poświęcić trochę czasu, aby stworzyć wnętrze, które już od wejścia przywita nas ciepłem, porządkiem i przyjemnym wyglądem. 

Przedpokój oddzielany czy nie ?

Jeśli mamy w plan budowę bądź pozwalamy sobie na większy remont, to możemy sami zdecydować czy chcemy wydzielić osobne pomieszczenie, czy możemy połączymy go z innym. Jeśli nie chcemy burzyć ścian, a zależy nam na odświeżeniu wnętrza mamy nieco mniejsze pole do popisu. Niezależnie od naszych możliwości, warto zadbać o optyczne powiększenie przedpokoju, dbając o jego ujednolicenie w porównaniu do innych pokoi. Chodzi tutaj o położenie tej samej podłogi bez kładzenia progów. Warto też wykorzystać podobne stylistyczne meble i dodatki, żeby nie robić niepotrzebnego chaosu.

Co na ściany?

Jeśli nasz przedpokój jest mały i ciemny warto zastosować jasne płaszczyzny. Możemy się zdecydować na farby, imitację kamienia czy ciekawe tapety. Każdy materiał, który zastosujemy powinien współgrać kolorystycznie do najbliższych ścian w sąsiednich pokojach. Jeśli pomieszczenie jest małe ale ma przestrzeń, to pastelowe kolory powinny zrobić robotę. Wizualnie powiększą przestrzeń. Jeśli jednak posiadmy długi i wąski przedpokój, nałożenie grafitu czy czerni na krótszą ścianę optycznie skróci pomieszczenie, przywracając tym sam foremność. Ciemne odcienie to dobry wybór również w okolicach drzwi, w tzw brudnej strefie. 

Jaka podłoga?

Powinna być odporna i łatwa w czyszczeniu. W końcu jest to pomieszczenie, do którego wnosimy wodę, piasek, błoto czy śnieg, co może się wiązać z uszkodzeniami i zabrudzeniami. Jak łatwo się domyślić do przedpokoju nie nada się wykładzina dywanowa, którą ciężko będziemy mieli doczyścić. Przemyśleć powinniśmy również szkliwione płytki, które łatwo się rysują i są śliskie. Warto wybrać beton architektoniczny, żywicę, czy panele o podwyższonej klasie ścieralności. 

Jak widać wybór odpowiedniej podłogi, czy oprawy ściany wcale nie jest taki oczywisty. Mamy jednak nadzieję, że z naszą pomocą macie ułatwione zadanie.

5/5 - (1)